Česká televize natáčela zahájení kampaně ve Frýdku-Místku

Ostravská pobočka rané péče, která podporuje rodiny s dětmi se zrakovým postižením a jejich rodiny v celém Moravskoslezském kraji, zahájila kampaň na jejich podporu už tradičně s Otužilci z Frýdku-Místku na proslulém místě, kterým je splav U Žida. Nechyběly u toho ani kamery České televize. Namočení se pro ranou péči v živém vstupu naleznete v záznamu Studia 6 a další reportáž přinesly Události v regionech čas 19:47.

Poradkyně z Brna zahájily kampaň společným ponorem

Do které z brněnských řek se ponořit? Tým Společnosti pro ranou péči z Brna si vybral pro svůj společný ponor Svratku, kde to mají některé z nás vyzkoušené z léta. Tentokrát to ale bylo dost jiné kafe: voda měla místo 25 °C jen 5 a na pláži v Jundrově jsme byly samy. Nicméně jsme v Brně bezva parta, a tak jsme do vody šly „jako jedna žena“. Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky, a ano, nám to opravdu stačilo jednou. Ale máme to a nejsme srabi 😊. Teď se těšíme na videa a příspěvky ostatních!

Nechte se inspirovat a podpořte ranou péči pro rodiny dětí s postižením v raném věku jakýmkoli finančním darem a třeba jen symbolickým ponorem!

Podpoř ranou péči a vyber si svou odměnu

Otužilec Jan Dvořák do toho jde s námi a všem, kdo podpoří ranou péči v naší kampani částkami od 2 000 korun, nabízí odměnu.

Pokud tedy přispějete na podporu rodin s dětmi s hendikepem níže uvedenými částkami, budeme vás kontaktovat e-mailem k domluvě ohledně odměny a jejího zaslání či převzetí:

od 2 000 Kč      kniha Jana Dvořáka Česko se otužuje s podpisem autora

od 5 000 Kč      voucher na kompletní otužileckou přednášku s tréninkem

od 10 000 Kč     výše uvedené a špičkové plavecké vybavení od firmy Born to Swimm

Více o knize a jejím autorovi Janu Dvořákovi a trénincích otužování a zimního plavání na www.ceskoseotuzuje.cz.

Nabídka odměn je početně omezená, pořadatel si vyhrazuje právo ukončit předávání odměn po vyčerpání zásob.


Děkujeme, že jste se do toho namočili s námi

481 256 korun. Tak touhle úžasnou částkou jste k poslednímu lednu podpořili rodiny pečující o dítě s vážným hendikepem v rámci kampaně Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči. Do kampaně se zapojilo více jak 270 dárců a obdrželi jsme 116 fotek či videozáznamů „namočení se“ pro ranou péči. Jste skvělí, děkujeme!

Cílem kampaně bylo upozornit veřejnost na tíživou situaci rodin, kterým se po zjištění vážné diagnózy či hendikepu dítěte otočí svět o 180 stupňů. Cítí se v takové chvíli doslova jako hozeni do ledové vody a musejí prostě plavat. Hned od startu pomáhá těmto rodinám Společnost pro ranou péči. Pracovnice dojíždějí za rodinami domů a pomáhají dětem i rodičům těžké začátky zvládnout. Pomáhá také každý, kdo se do kampaně také „namočil“ a svým finančním darem či symbolickým ponořením do studené vody rodiny podpořil.

Do kampaně se zapojilo všech sedm poboček Společnosti pro ranou péči z celé České republiky a každý dárce si mohl zvolit region, v němž chce pomáhat. Na podporu rodin s dětmi s hendikepem se ponořila i řada známých osobností, například skupina Mirai, senátor a lékař Lumír Kantor, brněnský herec a muzikant Dušan Vitázek, novinář Jan Tuna, herečka Sandra Pogodová. Svou podporu rodinám vyjádřila řada otužileckých skupin, firem, ale také spousta jednotlivců všech věkových kategorií. Lidé sdíleli videa a fotky na sociálních sítích. Videa i fotky jsou k vidění na stránkách kampaně www.nebudsrab.cz nebo youtube kanálu kampaně.

Získané finanční prostředky využijí jednotlivé pobočky Společnosti pro ranou péči na další zajištění podpory rodin s dětmi s postižením v raném věku – na to, aby poradkyně rané péče mohly nadále dojíždět za rodinami přímo domů a poskytovat jim takovou pomoc, jakou aktuálně potřebují. Ať už se jedná o aktivity zaměřené na rozvoj dítěte, na podporu rodičů, bezplatné zapůjčování pomůcek a speciálních hraček, nebo o sociální poradenství rodičům. Služba raná péče je pro rodiny dle zákona bezplatná, ovšem financování této sociální služby je vícezdrojové. Znamená to, že vedle dotačních programů krajů, měst a obcí a příspěvků nadací je závislé také na darech soukromých osob a firem. Bez těchto darů by raná péče nemohla fungovat.

Proto všem, kdo se do kampaně jakkoli zapojili, patří veliké poděkování. Bez vás by to nešlo! Díky, že jste se do toho namočili s námi!

Sandra Pogodová pro ranou péči

Na podporu rodin s dětmi s hendikepem se smočila také herečka a komička Sandra Pogodová. Podívejte se na její výzvu:

Severomoravští vodaři se namočili pro ranou péči

Do podpory rodin dětí s hendikepem v Moravskoslezském kraji se namočili také vodaři, tedy Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Společnost se stala partnerem naší kampaně Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči a podpořila ji částkou 15 tisíc korun. Zároveň se do kampaně zapojili i jednotliví zaměstnanci, kteří mají samozřejmě k vodě velmi blízko, a namočili se doslova, například v ledové Ostravici.

Díky moc za tuto podporu!

Jan Tuna natáčel v rodině vychovávající dítě s hendikepem

Jan Tuna natáčel přímo v rodině, která vychovává dítě s hendikepem. „Jedno z nejsilnějších natáčení za 28 let novinařiny, vůbec jsem si nedokázal představit, čím vším si rodiny procházejí,“ shrnuje své dojmy. Podívejte se na silný příběh rodiny i na to, jak těmto rodinám pomáhá Společnost pro ranou péči.

Otužilci z Českých Budějovic pro ranou péči

Reportáž Jihočeské televize z 31. 12. o otužování na Malši a podpoře dobré věci.

Reportáž o kampani přinesla Česká televize

Události v regionech (Brno) informovaly o naší právě probíhající kampani na podporu rodin dětí s vážným hendikepem, natáčelo se v Olomouci. Reportáž naleznete v odkaze v čase 22,28.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/321281381991229/

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/321281381991229/

Reportáž a také „namočení“ olomoucké televize ZZIP

Reportáž o kampani Nebuď srab! Namoč se pro ranou péči přinesla olomoucká televize ZZIP, ale co víc – televizní štáb se do toho přímo namočil! Mrkněte na video.